مقدمه

آسانسور یکی از مهم ترین بخش های هر ساختمان است چرا که شما پس از ورود به ساختمان و گذر از لابی، بیشترین زمان را تا رسیدن به مقصد مدنظر، در آسانسور سپری می کنید. احتمالا اغلب اوقات آسانسورهای ساختمان های مرتفع تر، بیشتر توجه شما را جلب کرده اند اما این روزها در ساختمان های نه چندان بلند هم آسانسورهایی طراحی می شود که شما را میحکوب و مجذوب خواهند کرد و علت چیزی نیست جز طراحی منحصربه فرد داخلی که حتی برای آسانسورهای قدیمی هم با مقداری تغییرات و بازسازی داخل کابین، به راحتی در دسترس است و نیازی به صرف هزینه های گزاف برای تعویض آسانسور نیست. اما قبل از آنکه با ما همراه شوید تا ببینید چه کارهایی برای آسانسورتان می توانیم انجام دهیم، بیایید ببینیم که چرا اصلا آسانسور و زیبایی آن تا این حد اهمیت دارد: یک آسانسور زیبا در محل زندگی یا کار می تواند تاثیر مثبتی روی شما پیش از ورود به ساختمان یا هنگام خروج از آن داشته باشد و احساس خوشایندی در شما ایجاد کند و رضایت شما را از سفر با آسانسور، به خصوص در ساختمان های بلند، افزایش دهد. طراحی داخل کابین آسانسور شما همچنین می تواند سبک داخلی ساختمانتان اعم از مدرن، کلاسیک، شیک، رسمی و … را به مهمانانتان القا کند. آسانسوری با یک کابین شیک و جذاب ارزش ملک شما را هنگام خرید و فروش افزایش خواهد داد. آنچه ذکر کردیم برخی از جنبه های مثبت داشتن یک کابین آسانسور زیباست. شما می توانید آسانسورتان را زیبا کنید بی آنکه هیچ دلیل خاصی داشته باشید؛ اما بیایید ببینیم چطور می توان کابین را زیباتر کرد.

بازسازی کابین آسانسور

1- بازسازی کف آسانسور
بازسازی کف آسانسور از خدمات پرطرفدار بازسازی آسانسوراست. با توجه به اینکه بیشترین تعامل ما زمانی که از آسانسور استفاده می‌کنیم با کف آن است، بازسازی کف آسانسور برای نصب کفپوش کابین آسانسور جدید به صورت مدون اهمیت بالایی دارد.
2- تعویض کفپوش کابین آسانسور
همان¬طور که اشاره کردیم، (در اغلب موارد) تعویض کفپوش کابین آسانسور به بازسازی کف آسانسور و زیرسازی نیز احتیاج دارد. در بسیاری از ساختمان‌ های عمومی و هتل ها، از موکت‌های قابل شستشو به عنوان کفپوش کابین آسانسور استفاده می‌شود. قیمت کفپوش آسانسور نیز متناسب با نوعی که انتخاب می‌کنید متغییر است. کفپوش برچسبی آسانسور برای شما در حدود چند صد هزار تومان هزینه خواهد داشت؛ اما اگر مدنظر داشته باشید از کفپوش جنس سنگ استفاده کنید، به تبع قیمت کفپوش آسانسور افزایش خواهد داشت.
3-. بازسازی اتاقک کابین آسانسور
ساختار کابین آسانسور در بسیاری از موارد از ورق گالوانیزه تشکیل شده است و چنانچه در موقع نصب، درست نصب شده باشد، می تواند کاربرد ابدی داشته باشد. آن چیزی که در کابین آسانسور، قدیمی می شود و یا آسیب می بیند، دکور آن می باشد. در سالهای دور، دکور کابین آسانسور از چوب و شیشه استفاده میشد. امروزه با اضافه شدن استیل های طرحدار و رنگی، این امکان بوجود آمده که دکور کابین های آسانسور از جنس استیل باشد. با توجه به اینکه کابین آسانسور یکی از لوازم گران قیمتی می باشد که در آسانسور نصب می شود، لذا تعویض آن هم از نظر اجرایی و هم از نظر اقتصادی به راحتی امکان پذیر نمی باشد. در نتیجه بازسازی کابین آسانسور می تواند در این زمینه بهترین گزینه باشد. بازسازی کابین آسانسور یا بازسازی اتاق آسانسور می تواند شامل مواردی از جمله پوشش داخلی، سقف، پنل کنترل، و آینه های آن شود. امروزه پوشش داخلی کابین در بازسازی کابین آسانسور با ورقه های استیل، MDF و فرمیکا انجام می‌شود. ورق استیل ضد خش به دلیل کیفیت بالاتر و استحکام و زیبایی نسبت به پوشش های دیگر، یعنی فرمیکا و ام دی اف، قیمت بالاتری دارد. البته گاهی پوشش داخلی کابین با استفاده از آینه کاری نیز انجام می‌شود. تزئینات، تعویض و نوسازی سقف کابین نیز از دیگر سفارشات بازسازی کابین آسانسور است. معمولا سقف آسانسور با استفاده از ورقه استیل یا آینه به صورت سقف کاذب اجرا می‌شود. نورپردازی های متنوع کابین آسانسور در پوشش سقف کاذب و با لامپ های فلورسنت یا ال ای دی انجام می‌شود. اگر قصد داشته باشید پنل کنترل قدیمی آسانسور را با صفحات دیجیتال و مدرن ارتقا دهید، بایستی این کار را هنگام بازسازی اتاق آسانسور انجام دهید. اینکار ممکن است هزینه ای اضافی تلقی شود، اما در صورت هزینه مناسب بازسازی آسانسور، بد نیست آن را نیز در فرآیند بازسازی آسانسور قدیمی درنظر گرفت. تعویض آینه‌ های اتاق آسانسور نیز می‌ تواند از مراحل بازسازی کابین آسانسور در بازسازی آسانسور در تهران و سایر شهرها باشد. برای این منظور، آینه ‌های قدیمی با آینه ‌های مات و براق قدی و دستگیره دار یا مدل های ساده و بدون دستگیره استیل تعویض می‌شوند. متخصص بازسازی آسانسور هنگام استفاده از متریال مختلف به وزن کلی کابین دقت کرده، و با توجه به قدرت موتور این تغییرات را اعمال خواهد کرد. ما با سالها تجربه پس از تست و بازبینی کلی قطعات نصب شده و بررسی عملکرد کلی سیستم، بهترین راه حل برای مشکلات مربوط به آسانسور را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تزئینات داخلی آسانسور

بازسازی کابین آسانسور یک راه مقرون به صرفه برای تقویت نقطه کانونی لابی شما است. از آسانسورهای مسکونی تا تجاری – بازسازی کابین نه تنها آسانسور را بهبود می بخشد، بلکه ارزش ساختمان شما را نیز افزایش می دهد. در اینجا سه نکته وجود دارد که باید هنگام انتخاب خدمات داخلی آسانسور برای اصلاح فضای داخلی کابین در نظر بگیرید. مستاجران، مهمانان و مشتریان شما از شما انتظار دارند که آسانسورها ساختمان دارای شرایط خوبی و طاهری آراسته باشد. حتی اگر آسانسورهای شما به درستی کار می‌کنند، چراغ‌های سوخته یا دیواره¬ های کابین چرک مرده شده و دارای خط و خش می‌توانند ظاهری نامطلوب را ایجاد کنند که برای استفاده کنندگان نامطلوب خواهد بود . به همین دلیل است که باید آرا لیفت را برای نوسازی و بازسازی نمای داخلی کابین آسانسور استفاده کنید .
1-روکش دیواره های آسانسور.
2- پرداخت و پولیشکاری استیل.
3- تعویض دیوارههای کابین آسانسور.
4-تعویض سنگ کف کابین…

آیا آسانسورهای شما قدیمی به نظر می رسند؟

از نصب سقف ها و وسایل روشنایی جدید گرفته تا روکش دیواره های کابین آسانسور، ما همه این کارها را انجام می دهیم. ما می‌توانیم تقریباً تمام جنبه‌های بصری داخلی و خارجی آسانسور را بهبود انجام دهیم، آن‌ها را زیباتر جلوه دهیم و اطمینان حاصل کنیم که برای سال‌های آینده به خوبی حفظ می‌شوند. هنگامی که برای شروع بازسازی آسانسور داخلی آماده شدید با ما تماس بگیرید. ما برای درک نیازهای شما وقت می گذاریم و سخت تلاش می کنیم تا شما را تحت تاثیر قرار دهیم. ما یک شرکت متخصص آسانسور هستیم که می توانیم تمام جنبه های سبک کابین آسانسور را تعمیر کنیم. امروز با ما تماس بگیرید تا به شما بگوییم دقیقاً چه چیزی برای سبک ساختمان شما مناسب هست .

1-روکش دیواره های آسانسور
از نظر فنی، روکش فلزی فرآیند افزودن یک لایه فلز به سطح داخلی کابین آسانسور یا درب ورودی ورودی کابین آسانسور است. اغلب اوقات برای پوشاندن روکش¬های موجود است که ممکن است دارای خط و خش ،فرورفته یا بریده شده و رنگ پریده شده باشد. روکش استیل گزینه ای عالی برای بهبود شکل درب های کابین آسانسور ، دیواره های کابین و درب ورودی آسانسور است. انواع فلزات محبوب برای استفاده به عنوان روکش آسانسور عبارتند از انواع استیل ساده و طرحدار در دو نوع استیل بگیر و استیل نگیر ، روکش‌هایی که معمولاً برای این سطوح یافت می‌شوند، صیقلی آینه‌ای هستند. این فلزات با دقت اندازه گیری و ساخته می شوند تا به طور صحیح بر روی سطوح کابین موجود شما قرار بگیرند. میانگین زمان نصب هر کابین آسانسور حدود هشت ساعت است. با گذشت زمان ساییدگی و آسیب دیدگی سطوح آسانسور شما اجتناب ناپذیر است. تصمیم به پوشاندن ورودی آسانسور جلوی کابین آسانسور موجود، گزینه ای برای صرفه جویی در هزینه است که در نتیجه ظاهر و احساس جدیدی را برای فضای داخلی کابین آسانسور شما ایجاد می شود.
2- پرداخت یا پولیش استیل
بر خلاف روکش فلزی که لایه‌ای از فلز را بر روی پوشش‌های موجود اضافه می‌کند، پرداخت مجدد یا در اصطلاح پولیش سطوح فلزی ظاهری تازه به پوشش‌های فلزی موجود می‌دهد. بیشتر نواقصی که با گذشت زمان به وجود می آیند را از بین می برد. دقت به این نکته بسیار حیاتی است که هنگامی که روکش موجود دارای خراش یا فرورفتگی عمیق نباشد و نیز بدنه کابین آسانسور شما از جنس استیل باشد پرداخت مجدد یا پولیشکاری ایده آل است. اکثر پروژه های بازسازی را می توان در حدود چهار ساعت تکمیل کرد.
3- تعویض دیواره های کابین آسانسور
دیواره های کابین آسانسور نقطه کانونی داخلی کابین آسانسور هستند. آنها همچنین بیشترین سطوح مورد سوء استفاده در داخل کابین آسانسور هستند. تعویض پانل های دیواری در داخل کابین آسانسور شما می تواند راهی برای صرفه جویی در هزینه ها برای بازسازی و نوسازی فضای داخلی کابین آسانسور باشد. مزایای این عمل دو برابر است.. تعویض پانل دیواره های کابین آسانسور به شما این فرصت را می دهد که ظاهری تازه به کابین آسانسور خود ببخشید. اگر بیش از 10 سال از عمر آسانسور شما گذشته است با آرا لیفت تماس بگیرید و از خدمات بازدید آسانسور ما بهره مند شوید و ببینید تعویض دیواره های کابین آسانسور برای شما مناسب است یا خیر .
4- تعویض دستگیره های درب لولایی
یکی از مواردی که در آسانسورهای دارای درب لولایی در بدو ورود به ساختمان بسیار به چشم می آید دستگیره درب طبقات و لابی ساختمان است . استفاده از دستگیره استیل و بلند در دربهای لولایی میتواند زیبایی دوچندان به ساختمان شما ببخشد .
5- تعویض سنگ کف کابین
کفپوشهای قدیمی کابین آسانسور باعث میشود تا کابین آسانسور به شدت قدیمی و فذسوده به نظر برسد . نوسازی و بازسازی کابین آسانسور بدون تغییر یا تعویض سنگ کف کابین ناقص خواهد بود . با توجه به اینکه سنگ از نظر جنس بسیار مختلف هستند ،در کابین آسانسور باید از سنگهایی با مقاومت ضربه پذیری بالا استفاده کرد . استفاده از سنگ های خانواده گرانیت برای این کار بسیار کاربردی است . انواع گرانیت سبز بیرجند ،نهبندان ، مشکی گلکسی کاهویی و …. انواع رنگهای گرانیت است .
6- آیینه داخل کابین آسانسور
ائینه در کابین آسانسور نقش بسیار مهمی در تزیینات داخلی کابین آسانسور دارد . استفاده از ایینه برای مرتب کردن ظاهر و در حال حاضر نیز یکی از موارد مهم استفاده از آن عکاسی است . اینکه ایینه کابین براحتی تمیز شود یکی از مسائل اساسی است که باید توجه ویژه به آن بشود .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *