مقدمه

سیم بکسل آسانسور بر اساس مؤلفه‌های گوناگونی مثل اندازه، نوع بافت، جنس مغزی و جهت بافت دسته بندی می شود. اما انواع سیم بکسل شامل سیم بکسل آسانسور، سیم بکسل افشان، سیم بکسل معمولی، سیم بکسل جرثقیل و حفاری، سیم بکسل نتاب، سیم بکسل مهاری، سیم بکسل گالوانیزه و سیم بکسل استنلس استیل است. سیم بکسل مخصوص حفاری و جرثقیل به دلیل نوع کاربردشان دارای مقاومت و قدرت بسیار بالای هستند. سیم بکسل استنسل استیل از جنس استیل بوده به همین علت در برابر رطوبت و زنگ زدگی و حرارت بالا مقاومت زیادی دارد. سیم بکسل نتاب در دو حالت یک لایه و چند لایه تولید می شود و به دلیل ساختار ویژه آن مقاومت خوبی در برابر چرخش دارد. سیم بکسل آسانسور باید برای حرکت و جابه جایی کابین آسانسور دارای امنیت و استحکام خوبی باشد؛ از این رو در ساخت آن مغزی فولادی سخت به کار می رود.

جنس مفتول سیم بکسل

در تولید سیم بکسل از سه نوع مفتول که هر کدام خواص متفاوتی دارند استفاده می شود. مفتول فولادی بدون روکش: این نوع برای محیط های خشک که میزان زنگ زدگی پایین است، استفاده می شود. مفتول فولادی استیل: مقاوم در برابر زنگ زدگی و مقاوم در برابر دمای بالا. مفتول فولادی گالوانیزه: مفتول روکش دار، مناسب محیط های مستعد زنگ زدگی مانند کشتی رانی، مرغ داری و شیلات است. مغزی سیم بکسل همانطور که گفتیم بخش اصلی در سیم بکسل مغزی یا هسته آن است، دلیل اهمیت مغزی به خاطر نقش آن در نگهداری و حفظ رشته ها در هنگام وارد شدن بار و فشار است. قطر مغزی باید متناسب با میزان بار انتخاب شود، اگر قطر آن کم باشد هنگام وارد شدن بار رشته های فلزی دور آن، به هم برخورد می کنند و باعث ساییده شدن و کاهش طول عمر آن می شود. با توجه به نوع کاربرد سیم بکسل در صنعت، از مغزی فولادی یا کنفی انتخاب می شود. جنس کنفی در مقایسه با فولاد انعطاف بیش تر و استحکام کمتری دارد. برای کارهایی که نیاز به مقاوت و استحکام بالا می باشد، مانند جرثقیل ها از مغزی فولادی استفاده می شود.

انواع بافت سیم بکسل

یکی دیگر از معیارهای تقسیم بندی سیم بکسل، بافت سیم بکسل می باشد به طور کلی ۴ نوع بافت وجود دارد که به شرح زیر می باشند: بافت فیلر (Filler): قطر مفتول به کار رفته در سیم بکسل های با بافت فیلر، در تمام ردیف های هم اندازه می باشد. فضای خالی که بین مفتول های هر ردیف وجود دارد با مفتول نازک پر شده است. به همین علت به آن بافت فیلر می گویند. وجود مفتول های نازک باعث افزایش سرح و در نتیجه افزایش سایش و انعطاف سیم بکسل می شود. بافت سیل (Seale): در طناب های فولادی با بافت سیل میزان قطر مفتول خارجی از قطر مفتول داخلی بیشتر می باشد، که این امر باعث افزایش مقاوت سایشی سیم بکسل می شود. تعداد مفتول هایی که در اطراف مفتول اصلی قرار گرفته اند یکسان می باشد. بافت استاندارد (Standard): در تمام رشته های سیم بکسل، مفتول ها قطر یکسانی دارند. ویژگی این نوع بافت انعطاف پذیری بالای آن و در نتیجه کاربرد زیاد آن می باشد. بافت وارینگتون (Warrington): در این نوع بافت در سطح بیرونی مفتول های با قطر نازک و ضخیم به صورت یک در میان در کنار هم قرار می گیرند، این نوع ترتیب قرا گیری باعث شده است که میزان انعطاف پذیری بافت وارینگتون از بافت سیل بیشتر باشد.

انواع سیم بکسل آسانسور

انواع سیم بکسل در آسانسور می توانند کارایی متفاوت داشته باشند. سیم بکسل اسانسور را می توان با توجه جنس مفتول به کار رفته در آن، نوع بافت یا تاب سیم آسانسور و هم چنین مغزی آن به چند دسته تقسیم بندی کرد: انواع سیم بکسل از لحاظ جنس مفتول به کار رفته در آن انواع سیم بکسل از لحاظ جنس مفتول به کار رفته در آن 1. مفتول فولادی بدون روکش: این نوع سیم بکسل ها برای محیط های مرطوب مناسب نیستند پس زمانی می توان از آن ها استفاده کرد که رطوبت محیط کم باشد زیرا این سیم بکسل ها فاقد روکش و مستعد زنگ زدگی هستند. 2. مفتول فولادی استیل: اگر برای محیطی گرم و مرطوب می خواهید سیم بکسل تهیه کنید، این نوع از سیم بکسل مقاومت خوبی در مقابل گرما و زنگ زدگی دارد و قطعاً برای شما مناسب است. 3. مفتول فولادی گالوانیزه: همان طور که از اسم این نوع سیم بکسل پیداست، برای محیط هایی ساخته شده اند که درصد رطوبت در آن ها بسیار بالاست و احتمال زنگ زدگی بسیار زیاد است. انواع سیم بکسل از لحاظ نوع بافت و تاب آن انواع سیم بکسل از لحاظ نوع بافت و تاب آن چگونگی بافت رشته سیم های به کار رفته در سیم بکسل برای پیشگیری از باز شدن سیم ها اهمیت زیادی دارد. معمولاً در صنعت آسانسور برای سیم بکسل از دو نوع بافت «معمولی» یا «لنگ» استفاده می شود که هر دو این ها می توانند راست پیچ یا چپ پیچ باشند. با این حال بافت «معمولی» رایج تر است. از دیگر بافت های سیم بکسل می توان به بافت استاندارد، بافت سیل و بافت وارینگتون اشاره کرد. • بافت استاندارد: در این نوع بافت، مفتول ها دارای قطر یکسانی هستند و انعطاف سیم بکسل بالا است. • بافت سیل: در سیم بکسل هایی که دارای بافت سیل هستند، قطر مفتول خارجی بیشتر از قطر مفتول داخلی است تا مقاومت سایشی سیم بکسل بیشتر شود. • بافت وارینگتون: در بافت وارینگتون از رشته مفتول هایی با قطر مختلف به کار می رود و به صورت یکی در میان از آن ها استفاده می شود. مقاومت بافت وارینگتون از بافت سیل بیشتر است. انواع سیم بکسل از لحاظ اندازه انواع سیم بکسل از لحاظ اندازه اندازه های متداول سیم بکسل های مورد استفاده در آسانسورها ۶، ۶.۵، ۸، ۱۰ و ۱۱ میلی متر است.

سیم بکسل کششی

سیم بکسل برای جا به جایی کابین آسانسور در بین طبقات مورد استفاده قرار می گیرد چراکه ویژگی اصلی هر سیم بکسلی، برخورداری از مقاومت کافی در برابر نیروی کششی است. مقاومت کششی به فاکتورهایی مانند ضخامت و قطر سیم بکسل بستگی دارد. از این روی مقاومت کششی هر سیم بکسل با توجه به ویژگی های آن تعیین می شود. اساس حرکت آسانسورهای کششی، استفاده از نیروی محرکه و سیم بکسل است. آسانسورهای کششی یک به یک سیستم ساده ای دارند. این آسانسورها دارای یک فلکه موتور و یک فلکه هرزگرد هستند و طریقه بکسل بندی آن ها به این صورت که یک سر سیم بکسل به کابین آسانسور وصل است و سر دیگر آن به یک وزنه تعادل وصل می شود و سیم بکسل از روی فلکه هرزگرد و فلکه موتور عبور می کند به این صورت هرگاه حرکت کابین رو به بالا باشد، حرکت وزنه تعادل رو به پایین است و به این شکل حرکت کابین راحت تر می شود. سیم بکسل کششی با نیروی بالا این مدل از سیم بکسل در مواقعی که قرار است آسانسور با سرعت بالا حرکت کند یا ارتفاع ساختمان زیاد است و آسانسور تحت سایش زیادی قرار دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم بکسل آهنی

این مدل سیم بکسل تقریباً در تمام کاربری های آسانسور قابل استفاده است. نحوه روغن کاری سیم بکسل آسانسور نحوه روغن کاری سیم بکسل آسانسور روغن کاری سیم بکسل آسانسور برای پیشگیری از زنگ زدگی آن ها و همین طور به منظور کاهش اصطکاک و حرکت روان سیم بکسل از روی فلکه موتور و فلکه هرز گرد انجام می شود. روغن کاری اگر به صورت دوره ای و منظم انجام شود، باعث دوام بیشتر سیم بکسل و طول عمر آن می شود، معمولاً در هنگام نصب این روغن کاری انجام می شود ولی پس از آن هم به صورت مرتب الزامی است. اغلب بهتر است روغن کاری از جایی انجام شود که رشته های سیم بکسل در آن قسمت ها بازتر می شوند تا روغن به خوبی به داخل رشته ها نفوذ کند. هنگام چرخش سیم بکسل از روی فلکه موتور و فلکه هرزگرد بهترین زمان روغن کاری آن است. بهتر است روغن مورد استفاده برای روغن کاری سیم بکسل اسانسور، قابلیت نفوذ زیادی در سیم بکسل داشته باشد و بتوان با استفاده از آن تمام قسمت های داخلی و سطوح خارجی سیم بکسل ها را پوشاند و از آن ها دربرابر زنگ زدگی محافظت کرد. هم چنین تعداد دفعات روغن کاری به میزان آلودگی محیط، میزان کارکرد و… باز می گردد. توجه به این نکته الزامی است که روغن کاری بیش از اندازه می تواند برای سیم بکسل مفید نباشد چراکه میزان اصطکاک را کاهش می دهد و باعث سرخوردن سیم ها می شود. از طرفی روغن زیاد باعث می شود گرد و غبار بیشتری که جذب سیم بکسل می شود باعث فرسایش و خوردگی سیم ها شود.

جنس سیم بکسل آسانسور از چیست؟

جنس سیم بکسل به موارد مختلفی بستگی دارد، اما مفتول به کار رفته در آن ها در مجموع توسط سه نوع ماده اولیه تولید می شود: • مفتول های فولادی گالوانیزه: این مدل مفتول ها با روکش یکنواخت روی پوشانده شده و در برابر رطوبت هوا، زنگ زدگی ناشی از آب دریا و.. مقاوم اند. این ویژگی ها باعث شده تا مفتول فولادی گالوانیزه در مرغداری ها، شیلات، صنایع کشتیرانی و.. مورد استفاده قرار گیرد. • مفتول های فولادی غیر گالوانیزه یا بدون روکش: در صورتیکه به جای رطوبت و زنگ زدگی، عوامل فرسایشی در طول عمر مفید طناب ها نقش داشته باشد، معمولا از این مدل مفتول ها استفاده خواهد شد. البته مفتول های بدون روکش را هم می توان به کمک روغن کاری مناسب، تا حدی در برابر زنگ زدگی محافظت کرد. • مفتول های فولادی استینلس استیل: جنس سیم بکسل هایی که با این مفتول ساخته می شوند بسیار مرغوب بوده و علاوه بر زنگ زدگی، در برابر حرارت هایی تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد نیز مقاوم هستند. از این گروه سیم ها که در کنار ویژگی های مثبت شان در برابر اثرات مخرب آب دریا نیز مقاوم اند، در صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی استفاده می شود. در کنار موارد بالا بد نیست بدانید که جنس مغزی سیم بکسل ها نیز متفاوت است. این مغزی یا به صورت مستقل از جنس یک طناب فولادی بوده و یا از الیاف مصنوعی یا طبیعی ساخته شده است. زمانی که بحث استحکام و نیروی کشش سیم بکسل مد نظر باشد از مغزی فولادی استفاده خواهد شد، اما اگر انعطاف آن مهم تر از مقاومتش باشد، مغزی الیافی انتخاب بهتری خواهد بود. بد نیست بدانید که در عین متداول بودن مغزی های الیاف طبیعی، این روزها استفاده از الیاف مصنوعی همانند پروپیلین نیز در حال گسترش است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *