به گزارش مشرق نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری با اشاره به مصوبۀ اولین جلسۀ شورای استاندارد استان در مهرماه سال گذشته، تاکید کرد: در بند ۴ صورتجلسۀ این شورا مصوب شد، با توجه به مکاتبات صورت گرفته با دستگاه‌های اجرایی و مدیران اماکن عمومی، اقدامات لازم در خصوص استانداردسازی و اخذ تاییدیۀ ایمنی جهت آسانسور منصوبه صورت پذیرد، در غیر این صورت، مسؤولیت هرگونه حادثۀ احتمالی با مدیران مجموعه خواهد بود.

وی تشریح کرد: در این راستا، مکاتباتی با مدیران‌کل دفاتر حوزه نظارت وزارتخانه‌ها، مبنی بر استانداردسازی آسانسورهای دستگاه‌های ذیربطشان، انجام شد و در این مرحله از بازرسی‌ها، با کلیۀ اماکن عمومی و دولتی که اقدامی درخصوص استانداردسازی و رفع نقص آسانسورهای خود نکرده‌ باشند، برخورد قاطع جهت پلمب آسانسورهای غیراستاندارد می‌شود.

این مقام مسؤول همچنین درخصوص وضعیت نگران‌کننده آسانسورهای بیمارستان‌ها هشدار داد وافزود: در این خصوص با معاون دادستان و رئیس دادسرای ناحیه ۱۹ مکاتباتی انجام و گزارشی از این موضوع ارائه شد.

سال های بسیاری است که کشور ما در زمینه استاندارد های آسانسور ونظارت بر روی انواع استاندارد های بین المللی فعالیت دارد اما نظارت بر روی آسانسور هایی که قبل از این زمان ساخته و به بهره برداری رسیده اند صورت نگرفته است.

همین موضوع سبب شده است بسیاری از آسانسور هایی که بدون استاندارد های لازم جهت استفاده روزمره مردم می‌باشند همچنان بدون در نظرگرفتن استاندارد های جهانی به فعالیت خود ادامه بدهند.

از این رو این خبر را میتوان به عنوان یک پیشرفت استاندارد بزرگ در صنعت انواع آسانسور و بالابر ها دانست.