شاید برای همه ما یک بار هم که شده پیش آمده است که در هنگام قطعی برق در آسانسور و یا بالابر در حال جابه جایی و کار کردن باشیم ، آیا با نکاتی که در هنگام قطع شدن برق در حین استفاده از آسانسور آشنایی دارید؟؟

پس با ما همراه باشید تا این نکات مهم را برای شما شرح بدهیم و با حفظ خونسردی کامل در حین استفاده از آسانسور بتوانید در سریع ترین زمان ممکن از آن خارج شوید.

نکات ایمنی آسانسور در زمان قطع شدن برق

برخی از آسانسور های مدرن دارای قطعه ای می‌باشند به نام یو پی اس(به‌انگلیسی:UPS) یا بلاک اوت(به‌انگلیسی:BLACK OUT) که برق را در خود ذخیره میکنند که در هنگام قطع شدن برق اسانسور شما را به اولین و نزدیک ترین طبقه ساختمان به سمت بالا و یا پایین هدایت میکنند و در این قسمت درب آسانسور باز خواهد شد و شما می‌توانید از آن خارج شوید.

اما در بسیاری از آسانسور های موجود در ایران این قطعه استفاده نشده است و در هنگام قطع شدن برق آسانسور در جای خود ساکن می‌ماند و نمیتوانیم کاری انجام بدهیم و نیاز است فردی دیگر در خارج آسانسور که آشنایی کار با پنل و درایو آسانسور را دارد شما را از آن خارج کند.

در زمان ایست کامل اسانسور و در صورتی که قطعه یو پی اس آسانسور و یا بلاک اوت شما را به بیرون خارج نکرد اصلاً دچار نگرانی و اضطراب نشوید در جای خود بمانید انرژی خود را صرف کار های بیهوده نکنید و منتظر بمانید اگر آسانسور شما دارای کلید اضطراری می‌باشد از کلید های اضظراری استفاده کنید ، اگر کابین آسانسور شما موبایل آنتن دهی دارد با فردی خارج از ساختمان تماس بگیرید.

در صورتی که هیچ کدام از موارد گفته شده برای شما وجود نداشت و در داخل کابین مانده بودین نگران سیستم تهویه و هوا در کابین نباشید یک کابین آسانسور از یک ماشین که شیشه های آن بالا است بیشتر گردش هوا دارد و از لحاظ تنفسی شما دچار مشکل نخواهید شد.

در جای خود بمانید خونسردی خود را حفظ کنید و در صورتی که صدایی از خارج و در ساختمان شنیدید سعی کنید با صدا کردن و یا استفاده از یک جسم برای ضربه زدن و ایجاد صدا کردن دیگران را مطلع کنید تا به کمک شما بیایند.

ویدئو آموزشی آسانسور در زمان قطع برق

در ادامه ویدئویی آموزشی آسانسور توسط خبرگزاری جام جم در زمان قطعی برق را برایتان قرار داده ایم که با مشاهده آن و حفظ خونسردی خود در سریع ترین زمان ممکن از اسانسور خارج شوید.