یکی از انواع آسانسور که در حمل و نقل بار و اشخاص در موارد خاص مورد استفاده قرار میگیرد آسانسور وینچی می‌باشد این مدل به دلیل داشتن طناب و سیم بکسل برای جابه جایی بین طبقات مورد استفاده قرار میگیرد.

با ما همراه باشید تا به صورت تخصصی به بررسی انواع آسانسور وینچی و کاربرد های آن در صنعت و ساختمان بپردازیم.

ساختار آسانسور وینچی


به صورت کلی آسانسور ها دارای موتور می‌باشند ، که برای تامین نیروی حمل و نقل در راستای عمودی مورد استفاده قرار میگیرند آسانسور وینچی به دلیل داشتن طراحی خاص و همچنین ایمنی پایین تر نسبت به آسانسور مسافران که در ساختمان ها و برج ها مورد استفاده قرار میگرند در موارد خاصی استفاده می‌شود.

استفاده از سیم بکسل یا زنجیر به کارگیری فلکه هرزگرد یا قرقره، تامین نیروی محرکه جابه‌جایی به وسیله موتور و نیروی ایست موتور به وسیله ترمز از اصلی ترین اجزاء وینچی محسوب می‌شوند.

آسانسور وینچی

برای استعلام قیمت انواع پله برقی ، اسانسور و بالابر می‌توانید با مشاورین یاران در تماس باشید.

021-88624549

انواع آسانسور وینچی

به صورت کلی میتوانیم آسانسور های وینچی را به 5 دسته طبقه بندی کنیم :

1- آسانسور وینچی ساختمانی

آسانسور وینچی ساختمانی

در این نوع از بالابر وینچی برای خدمات زیبایی و تعمیرات نمای بیرونی ساختمان و برج مورد استفاده قرار میگیرد که به شما کمک می‌کند بتوانید تعمیرات ظاهری و همچنین نظافت های دوره ای ساختمان را در قسمت نمای بیرونی آن به راحتی انجام بدهید.

2- آسانسور وینچی فروشگاهی

در قسمت فروشگاهی آسانسور های وینچی کاربرد های بسیاری دارند از عمده کاربرد های آن می‌توانیم به حمل بار در طبقات یک فروشگاه اشاره کنیم ، برای مثال شما یک فروشگاهی دارید که قسمت انبار آن در طبقه ای پایین تر و به اصطلاح زیر زمین قرار دارد برای جا به جایی بار و محصولات خود نیاز به یک آسانسور وینچی دارید که بتوانید به راحتی بار و محصولات خود را به طبقه بالا یعنی قسمتی که فروشگاه شما است انتقال بدهید.

3- آسانسور وینچی کارگاهی

آسانسور وینچی کارگاهی

ممکن است شما دارای یک کارگاه تولیدی باشید که دارای دوطبقه یا بیشتر باشد و روزانه نیاز داشته باشید به جابه‌جایی محصولات سنگین یا دارای تعداد بالا و جابه جایی مواد اولیه به طبقات پایین تر یا بالاتر در این مواقع می‌توانید از اسانسور وینچی کارگاهی که به وسیله یک موتور الکتریکی و سیم بکسل در راستای عمود جابه‌جا می‌شود کمک بگیرید.

4- آسانسور وینچی رستوران

استفاده از اسانسور وینچی در رستوران سبب می‌شود تا بتوانید مواد اولیه مورد نیاز خود را از طبقات بالاتر یا پایین تر به محل مورد نظر خود انتقال بدهید یا در برخی موارد در رستوران های بزرگ می‌توانید از آسانسور های وینچی برای جابه‌جایی غذا و سرعت بخشیدن به فرآیند توزیع غذا در داخل سالن رستوران استفاده کنید.

استفاده دیگر اسانسور وینچی ممکن است در داخل تالار های پذیرایی که همواره در حال طبخ تعداد زیادی غذا در مراسم عروسی و یا … می‌باشند باشد ، که سرعت بیشتری به فرایند توزیع و جابه‌جایی متریال و غذا ها می‌دهد.

5- آسانسور وینچی ساختمان سازی

آسانسور وینچی ساختمان سازی

جالب است بدانید بر خلاف کشور های دیگر آسانسور های وینچی در ایران بیشتر در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرند ، به دلیل حجم زیاد و بالا مصالح ساختمان و نیاز به جابه‌جایی آن ها در بین طبقات استفاده از این نوع بسیار رایج است.

مزایای آسانسور وینچی

به دلیل مقرون به صرفه بودن و داشتن هزینه بسیار کم برای نگهداری یکی از بهترین گذینه ها برای حمل و نقل محسوب می‌شود ، قیمت اسانسور وینچی نسبت به آسانسور هیدرولیکی بسیار پایین تر است، اما کاربرد آن محدود است و تنها در مراکزی که بیشتر مصالح و مواد اولیه قرار است جابه‌جا شوند استفاده می‌شود.

از مزیت دیگر آسانسور وینچی می‌توانیم به کار کردن آن با استفاده از برق تک فاز یا به اصطلاح برق خانگی اشاره کرد که همین موضوع بیانگر کم مصرف بودن این نوع بالابر و اسانسور می‌باشد.

معایب آسانسور وینچی


از اصلی ترین معایب موجود در وینچی می‌توانیم به کم بودن سیستم ایمنی آن اشاره کنیم که یکی از اصلی ترین موارد در هر آسانسور به شمار می‌رود به همین دلیل شما نمی‌توانید اسانسور وینچی را برای جابه‌جایی مسافران به کار بگیرید ، بدیهی است استفاده از آسانسور وینچی برای حمل و نقل بار بهتر

چگونگی کارکرد اسانسور وینچی


سازوکار آسانسور وینچی

حال که به انواع بالابر وینچی آشنایی نسبی پیدا کردیم وقت آن رسیده است که چگونگی کارکرد آسانسور وینچی را مورد بررسی قرار بدهیم ، استفاده از یک موتور که بر روی سطح صاف بدون تحرک مانند زمین یا سقف ساختمان قرار دارد و به کارگیری قرقره یا فلکه هرزگرد که یک طرف سیم بکسل برای جابه‌جایی کابین بر روی قرقره بالابر یا فلکه قرار دارد و قسمت دیگر سیم بکسل به کابین وینچی متصل است، در نهایت نیرو مورد نیاز به حرکت در اوردن قرقره و سیم بکسل اسانسور توسط موتور اسانسور وینچی در راستای عمودی تامین می‌شود.

پس از استفاده از دکمه برای حرکت در راستای عمود برای جابهجایی بار و یا افراد ، موتور شروع به حرکت می‌کند و قرقره یا فلکه هرزگرد را به حرکت در می‌آورد ، تفاوت اصلی حرکت آسانسور وینچی در آسانسور های مسافری در این موضوع است که هیچ گاه تا زمانی که به پایین ترین سطح و یا بالاترین سطح آسانسور نرسد توقف ندارد یعنی شما نمی‌توانید تعیین کنید مثلاً در طبقه دو ایست کامل داشته باشد بلکه در حین حرکت هرجا که نیاز بود با استفاده از دکمه توقف آن را متوقف می‌کنید.

در زمانی که شما دکمه اسانسور وینچی را برای توقف فشار میدهید آسانسور به وسیله ترمز هایی که در آن تعبیه شده است موتور را از حرکت باز می‌دارد و در همان جا ایست کامل را خواهید داشت.

برای استعلام قیمت انواع اسانسور وینچی و بالابر می‌توانید با مشاورین یاران در تماس باشید.

021-88624549

نصب آسانسور وینچی


از اصلی ترین موارد در یک آسانسور وینچی نصب و راه اندازی آن است ، گرچه این نوع اسانسور ساز و کار پیچیده ای ندارد ، اما برای حمل و نقل نیاز به نصب دقیق و داشتن ایمنی بالا می‌باشد ، کابین آسانسور وینچی معمولا دارای ایمنی بالایی نمی‌باشند و در این نوع اسانسور خبری از کابین های لوکس و زیبا نیست در اصل داشتن تجملات در قسمت کابین و داشتن وزن کم تر سبب شده است برای جابه‌جایی بار گذینه مناسبی باشند.

پس برای داشتن یک بالابر وینچی ایمن نیاز است از یک متخصص برای نصب آسانسوروینچی استفاده کنید تا در هنگام استفاده طولانی مدت از آن دچار سانحه و مشکل نشوید.

خرید آسانسور وینچی


برای خرید و سفارش آسانسور وینچی موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از خرید بررسی شود ، نوع کاربری آن ، وزنی که میخواهید در راستای عمودی جابه جا کنید بسیار اهمیت دارد و انتخاب نوع موتور بالابر وینچی که اصلی ترین موضوع برای ساخت و طراحی آن است.بدیهی است برای داشتن یک اسانسور استاندارد وینچی با ایمنی بالا نیاز به یک متخصص برای برآورد هزینه و نیاز خود دارید.

قیمت آسانسور وینچی

با توجه به کارگیری موتور های مختلف از سوی خریداران و میزان کیفیت محصول مورد سفارش قیمت آسانسور وینچی متفاوت است اما ، شما عزیزان می‌توانید با مشاورین تیم یاران در تماس باشید تا شما را در امر خرید و استعلام قیمت آسانسور وینچی راهنمایی کنند.