درب آسانسور

در این مقاله از وب سایت اسانسور یاران به بررسی انواع درب آسانسور میپردازیم ، به صورت کلی آسانسور ها از دو درب تشکیل شده اند ، درب طبقه که در هر جا که اسانسور توقف کامل دارد باز و یا بسته میشود، درب کابین که در هنگام حرکت بسته و در هنگام ایست کامل و دقیق کابین اسانسور باز میشود.

اما این تازه اول ماجرا است ، درب های اسانسور دارای انواع مختلفی در همین دو مورد می‌باشند که اگر بخواهیم آن را دسته بندی کنیم به این موضوع خواهیم رسید ، درب های نیمه اتوماتیک ، درب های تمام اتوماتیک درب های سانترال و درب تلسکوپی همچنین در قدیم از درب لولایی آسانسور در ساختمان ها استفاده می‌شد.

در ادامه به بررسی هر یک میپردازیم.

درب طبقه آسانسور


درب لولایی

همان طور که پیش تر گفتیم درب طبقه در هر توقف اسانسور در طبقه مورد نظر باز و بسته میشود ، نصب و راه اندازی درب طبقه از اصلی ترین موارد یک آسانسور محسوب میشود به دلیل آن که رعایت نکردن نکات

ایمنی خسارت های زیادی را ناشی می‌شود.

درب طبقه لولایی

از قدیمی ترین انواع درب های طبقه اسانسور میتوانیم به درب لولایی اشاره کرد این نوع درب ها از آهن و یا همان گالوانیزه ساخته می‌شوند در برخی موارد دارای طرح به سفارش مشتری هستند و در هر طبقه ساختمان از این درب ها استفاده میشود.

درب های لولایی همان درب اسانسوری است که همه ی ما با آن آشنایی داریم که در هنگام سوار شدن و خارج شدن باید خودمان آن را در هرطبقه ساختمان باز و بسته کنیم.

درب طبقه سانترال

درب سانترال طبقه

این نوع درب به صورت اتوماتیک کار میکند ، درب سانترال از درب های جدید درصنعت آسانسور محسوب می‌شود ، این درب ها به دلیل داشتن قیمت بسیار بالا در ساختمان ها و سازه های خاص به کار گرفته میشوند ، اما زیبایی وجلوه خاصی را با ساختمان و طبقه میدهد.

درب های سانترال از وسط به دو قسمت چپ و راست تقسیم می‌شوند ، پس از رسیدن اسانسور به طبقه مورد نظر درب سانترال از راست به سمت عقب و از چپ به سمت عقب به صورت اتوماتیک باز می‌شود.

درب طبقه تلسکوپی

درب تلسکوپی

درب تلسکوپی در زمان باز شدن سرعت کمتری نسبت به درب ها سانترال دارد این نوع درب طبقه در زمان بیشتری باز میشود و دارای مدل های دو لته و سه لته می‌باشد.

درب طبقه تلسکوپی معمولا در ساختمان های معمولی مورد استفاده قرار میگیرد.

درب کابین آسانسور


درب های کابین آسانسور مانند درب طبقه اسانسور دارای انواع مختلف هستند اما با این تفاوت که درب کابین اسانسور در زمان حرکت بسته و در زمان توقف باز میشود ، تنها یک درب مانند درب های استفاده شده در طبقه میتوانید در کابین اسانسور استفاده کنید.

درب کابین آسانسور سانترال

همانند درب طبقه سانترال در کابین هم از این درب استفاده میشود تفاوت خاصی با درب های طبقه ندارد و همانند آن ها عمل خواهد کرد.

درب کابین اسانسور تلسکوپی

مانند درب طبقه تلسکوپی درب های کابین هم دارای دو مدل دولته و سه لته درب کابین اسانسور میباشند ، این درب ها در هنگام حرکت اسانسور بسته میشوند و حفاظت را در حین حرکت برقرار خواهند کرد.

استعلام قیمت درب آسانسور


برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان میتوانید با مشاورین اسانسور یاران در تماس باشید ، همچنین میتوانید برای استعلام قیمت درب کابین آسانسور با مشاورین ما درتماس باشید قیمت های رقابتی و مناسب انواع درب را از ما بخواهید.

 

تماس با ما

آخرین اخبار و مقالات آسانسور

آسانسور مغناطیسی
مقالات

آسانسور مغناطیسی

یکی دیگر از انواع آسانسور ها که در بسیار از امکان خاص کاربرد دارد اسانسور مغناطیسی است با تیم اسانسور یاران همراه باشید تا با

بیشتر بخوانید »
براکت
قطعات آسانسور

براکت آسانسور

در این مقاله از وب سایت اسانسور یاران میخواهیم به یکی از اصلی ترین قطعات براکت آسانسور بپردازیم پس با ما همراه باشید. کاربرد براکت

بیشتر بخوانید »

دیدگاهتان را بنویسید