پنل کابین آسانسور

در ساخت و ساز هاي امروزي آسانسور ها از اجزاي مهم و کاربردي ساختمان ها به شمار مي روند. در يک آسانسور با توجه به کاربرد ساختمان شما از تم هاي مختلفي مي توانيد استفاده کنيد. براي دکور داخلي هر آسانسور از قطعات مختلفي استفاده مي کنند. يکي از قطعاتي که جذابيت و زيبايي آسانسور را به خوبي به نمايش مي گذارد پنل هاي داخلي آسانسور مي باشند. پنل داخل کابين آسانسور از جمله قطعاتي مي باشد که در عين کاربردي بودن زيبايي خاصي به کابين آسانسور هاي شما خواهد بخشيد. با توجه به نياز خود مي توانيد از اين پنل در آسانسور ساختمان هاي تجاري و يا مسکوني استفاده کنيد. به دليل استفاده زياد از آسانسور ها پنل هاي داخل کابين بايد از جنس هاي مرغوب ساخته شوند، در عين حال به دليل اينکه پنل ها در ديد مستقيم قرار دارند بايد از طراحي زيبا نيز برخوردار باشند. پنل داخل کابين آسانسور با توجه به طراحي زيبا تمامي انتظارات شما را برآورده مي کنند.

راهنمای انتخاب پنل کابین آسانسور

پنل کابین آسانسور مرکز فرماندهی آسانسور بوده و انتخاب آن اهمیت بسیار بالایی دارد. از طرفی با توجه به تماس مستقیم همه ی افراد با این قسمت از آسانسور، کیفیت و کارآیی پنل آسانسور بیشتر مورد توجه قرار می دهد. يکي از قطعاتي که جذابيت و زيبايي آسانسور را به خوبي به نمايش مي گذارد پنل هاي داخلي آسانسور مي باشند. پنل داخل کابين آسانسور از جمله قطعاتي مي باشد که در عين کاربردي بودن زيبايي خاصي به کابين آسانسور هاي شما خواهد بخشيد. با توجه به نياز خود مي توانيد از اين پنل در آسانسور ساختمان هاي تجاري و يا مسکوني استفاده کنيد.

انتخاب ابعاد و مشخصات پنل کابین آسانسور

پیش از انتخاب نوع پنل بهتر است اطلاعات کلی در خصوص ابعاد، نوع استیل و نورپردازی و طرح کابین را داشته و سپس اقدام به انتخاب پنل نمایید. هماهنگی رنگ کابین و پنل آسانسور به لحاظ زیبایی بسیار مهم می باشد. باید کابین ساز ابعاد پنل، توکار یا روکار بودن، عرض و ارتفاع را تعیین نمایند. ابعاد(ارتفاع، عرض و ضخامت) و نوع خم و نحوه ی اجرای تمامی پنل های کابین در کاتالوگ شرکت مدیا موجود می باشد. پنل ها در ابعاد ۲ متری و یک متری تولید و عرضه می گردد. پنل های یک متری طبیعتا قیمت پایین تری داشته و محدودیت تعداد کلید دارند و پنل های دومتری جلوه ی زیباتری داشته و قابلیت ارائه با تعداد کلید بیشتر را داشته و همچنین به جهت جادهی نمایشگرها، لوگو مشخصات و همچنین طرح تزئینی پایین جذابیت بیشتری را دارد. در ساخت اين پنل ها از بهترين ماشين آلات CNC و برش استفاده شده و استحکام خوبي را به نمايش مي گذارند. در مورد برد هاي الکترونيکي اين پنل ها بايد اينگونه بيان کرد که با توجه به نصب سطحي کيفيت بالايي در برد هاي مورد نظر شاهد هستيم. ضخامت ورق دو ميليمتري بسيار عالي يکي از ويژگي هاي بارز اين پنل ها است. با استفاده از شيشه هاي صنعتي سکوريت 6 ميليمتري علاوه بر استحکام، زيبايي قابل توجهي را براي شما به نمايش مي گذارند. اين پنل را به صورت روکار و کشويي مي توانيد نصب کنيد. پهناي 20 تا 33 ، ارتفاع 190 تا 240 و عمق 2ونيم سانتي متري يک نماي بسيار زيبا و با شکوه را به نمايش مي گذارد.
انتخاب استیل: استیل ها در سه نوع خش دار و میرور و گندمی عرضه می گردد و شناخت ویژگی های آن ها بسیار مهم می باشد. استیل های میرور به راحتی کثیف شده و به راحتی نیز تمیز می شود ولی استیل های خش دار و گندمی بسیار سخت کثیف می شوند و بسیار سخت هم به حالت اول خود باز می گردند.
• استیل های قابل سفارش در مدیا :
• میرور (نقره ای، طلائی، دودی، برنز، شامپاینی)
• خش دار (نقره ای، طلائی، دودی، برنز، شامپاینی)
• گندمی (طلائی و نقره ای)
• دیپ بلک
• با قابلیت سفارش نانو برای همه ی استیل ها

انتخاب کلید آسانسور

بی شک مهمترین جزء در پنل های کابین آسانسور، کلید ها می باشند. لذا باید در انتخاب نوع کلید نهایت دقت انجام پذیرد. در شرکت مدیا، انواع کلید های تولیدی این شرکت و انواع کلید های وارداتی موجود می باشد که به لحاظ قیمت و کیفیت، طیف وسیعی را پوشش می دهد. در انتخاب نوع کلید به کاربری ساختمان باید بسیار توجه نمود چراکه دوام، مقاومت و عمرمفید کلیدها در ساختمان های پرتردد نظیر ساختمان های اداری، تجاری و… بسیار مهم می باشد درحالی که ظرافت و زیبایی در ساختمان های لوکس و مسکونی حائز اهمیت می باشد از این رو کلید های تاچ مدیا بسیار مورد استقبال این گونه ساختمان ها واقع شده است. خلاقیت در چیدمان کلیدهای آسانسور موجب زیبایی بیشتر پنل کابین می شود. در چیدمان کلید ها می توان از پلاک مشخصات نیز استفاده نمود که سهولت در انتخاب طبقه را موجب می شود و جلوه ای جذاب را به پنل اضافه می کند. در انتخاب کلید آسانسور به رنگ استیل کلید و نور کلید ( در دو حالت عادی و پس از فشرده شدن) نیز می توان توجه نمود که هماهنگی بیشتر لابی، کابین و پنل آسانسور را موجب می شود. مشاهده ی همه ی کلید های قابل سفارش
انتخاب نمایشگر : شاید بعد از کلید ها، مهمترین جزء یک پنل، نمایشگر داخل کابین آن باشد که در زیبایی آن جلوه می کند. خوشبختانه همه ی انواع نمایشگرها در شرکت تولیدی مدیا موجود می باشد. انتخاب نوع نمایشگر تا حد زیادی سلیقه ای می باشد ولی پیشنهاد می گردد برای ساختمان های بلند مرتبه که مدت حضور افراد در کابین طولانتی تر می باشد از نمایشگرهای پخش فیلم و عکس استفاده گردد که حضور افراد در آسانسور کسل کننده و خسته کننده نباشد. مشاهده ی همه ی نمایشگر های قابل سفارش
انتخاب شستی طبقات : به طور کلی شستی ها به سه دسته بدنه استیل، فلکسی و تاچ تقسیم بندی می شوند که به صورت ترکیبی هم تولید می شوند (بدنه نیم استیل و نیم فلکسی یا بدنه استیل و کلید تاچ). در انتخاب شستی ها باید توجه نمود که بیشتر هماهنگی را با پنل کابین آسانسور و لابی ساختمان داشته باشد. به عنوان مثال توکار یا روکار بودن شستی طبقه نیز می تواند به دیزاین لابی ساختمان کمک کند. انتخاب نوع کلید و نمایشگر شستی طبقات(سگمنت یا ریزشی)، همچنین رنگ نور کلید و نمایشگر نیز نهایت دقت را انجام دهید تا بیشترین هماهنگی با سایر اجزا حاصل شود. چنانچه ساختمان شما به چندین آسانسور مجهز می باشد حتما به سراغ شستی های دوپلکس بروید و اگر کاربری سازه شما به نحوی می باشد که تردد افراد زیاد است (ساختمان های اداری، تجاری، مترو و…) حتما از کلید های کلکتیو و سلکتیو استفاده شود. خوشبختانه شستی های تولیدی در شرکت مدیا قابلیت مجهز شدن به انواع اکسس کنترل ها را دارد تا دسترسی افراد را محدود و کنترل نماید. این قابلیت به هوشمند شدن و امنیت ساختمان و مکان ها بسیار کمک نموده و مورد استقبال مشتریان خاصی واقع می شود. موضوع آخر این که بدنه ی شستی طبقات قابلیت چاپ انواع متن و لوگوی سفارشی را دارد .
سیستم های محدود کننده دسترسی : استفاده از انواع اکسس کنترل ها روز به روز رو به افزایش است و تقریبا در اکثر پروژه های مهم از آن ها استفاده می شود. مجهز نمودن ساختمان ها به این سیستم ها، علاوه بر هوشمندی و کنترل ساختمان باعث افزایش امنیت ساختمان می شود. به عنوان مثال محدود نمودن استفاده از آسانسور به افراد خاص و یا جلوگیری از استفاده افراد از آسانسور در مواقع خاص و یا محدود نمودن تردد افراد به طبقات خاص جمله مزایای سیستم کنترل دسترسی و تردد اسانسور می باشد. از همین سیستم کنترل تردد جهت مدیریت دسترسی به سایر سرویس های عمومی نظیر خدمات عمومی، کاربردهای مالی و اعتباری، سیستم های حضور و غیاب و یا رستوران استفاده نمود. سیستم های کنترل تردد با امکان فرمان دادن به گیتهای کنترل تردد و قفلهای برقی امکان اجرای سیستم امنیتی جامع را در هر ساختمانی میسر می سازد.
کاربردها:
– در ساختمانهای دارای کاربرد مسکونی و اداری می توان استفاده از اسانسور را محدود به ساکنین آن ساختمان نمود.
– در ساختمانهای اداری می توان یک یا چندین آسانسور را محدود به پرسنل خاص (مدیران ، معاونین و روسا) نمود.
– می توان تعیین نمود که هر فرد به کدام طبقه دسترسی داشته باشد.
هرکدام از دستگاه کنترل دسترسی ( اکسس کنترل ها) با روش هایی که در زیر به آن ها اشاره می شود، قابلیت کار دارند:
– کارت های هوشمند : کارتی که توسط یک سازمان به کاربر داده می شود. این کارتها برای افراد ( کارمندان یا مدیران ) صادر می شود و هنگام ورود در سازمان، کارت را بر روی دستگاه کنترل دسترسی قرار می دهیم، پس از تایید اعتبار، اجازه ورود یا خروج داده می شود و زمان آن نیز ثبت می گردد.
– رمز : عدد یا کدی که توسط سازمان به کاربر داده می شود. برای ورود یا خروج باید رمزی را که قبلا در دستگاه کنترل دسترسی تعریف شده (شناسایی اعتبار)، وارد کنیم، در صورت درست بودن، رمز تایید شده و در باز خواهد شد و در صورت اشتباه بودن، دستگاه، اعلام می کند.
– اثر انگشت : اثر انگشت کاربر نیز مانند رمز، باید از قبل برای دستگاه تعریف شود و کافی است انگشت مورد نظر، بر روی دستگاه قرار بگیرد، ودستگاه کنترل دسترسی، پس از مقایسه اثر انگشت، در صورت درست بودن، به فرد اجازه ورود یا خروج خواهد داد و زمان ورود و خروج او را نیز ثبت می کند (مثلا در ادارات)، و در صورت تایید نشدن، هیچ یک از موارد انجام نمی شود.

تکامل طراحی پنل کابین آسانسور

در طول سال ها پنل های کابین آسانسور از نظر طراحی و عملکرد بسیار پیشرفت کرده اند. دوران دکمه های فشاری ساده و نمایشگرهای ساده گذشته است. حتی تصور ورود به آسانسوری با صفحه دشوار و گیج کننده نیز ناامید کننده است ، پس در اینجا طراحی یک پنل آسانسور ساده و کاربر پسند اهمیت پیدا می کند. بنابراین امروزه سازندگان آسانسور تلاش می کنند تا پنل هایی ایجاد کنند که نه تنها از نظر زیبایی دلپذیر باشند بلکه با کاربرب آسان و کاربر پسند نیز باشند. تکامل فن آوری اجازه داده است تا طراحی های شیک و مدرنی که تجربه کلی آسانسور را بهبود می بخشد، وارد این صنعت شوند.
دکمه ها و مکانیسم انتخاب طبقه : قابل تشخیص ترین اجزای پنل کابین آسانسور دکمه یا همان شستی آسانسور است. این دکمه ها به مسافران این امکان را می دهد که طبقه مورد نظر خود یا سایر عملکردهای خاص مانند باز و بستن در یا زنگ هشدار را انتخاب کنند. مکانیسم انتخاب طبقه تضمین می کند که آسانسور بدون توقف غیر ضروری به طبقه انتخابی به طور موثر حرکت می کند. طراحی این کلید ها با توجه به سبک طراحی کابین آسانسور می تواند به صورت دکمه ای ، لمسی و یا کارتی باشد. پنل های آسانسور مدرن اغلب دارای دکمه های حساس به لمس هستند که ظاهری براق و آینده نگر را ارائه می دهند.
پنل لمسی داخل کابین آسانسور : با ظهور فناوری هوشمند، پنل های کابین آسانسور از صفحه نمایش لمسی و ویژگی های پیشرفته استفاده می کنند. یکی از ویژگی های بسیار خوب پنل های لمسی، توانایی آنها در صرفه جویی در فضا است. با دکمه های حجیم خداحافظی کنید و به طراحی شیک و مینیمالیستی سلام کنید. پنل های لمسی نیاز به سخت افزار بیش از حد را از بین می برد و کابین آسانسور را مدرن تر و پیچیده تر می کند. به علاوه، لمس کردن آنها بسیار رضایت بخش است ادغام پنل های لمسی در کابین آسانسور، نحوه تعامل مسافران با آسانسورها را متحول کرده است. دوران سیستم های کنترل سنتی مبتنی بر دکمه گذشته است. اکنون پنل های لمسی رابط کاربری شیک و شهودی ارائه می دهند که تجربه و عملکرد کاربر را افزایش می دهد. صفحه نمایش های لمسی رابط بصری و تعاملی بیشتری را ارائه می دهند و به مسافران این امکان را می دهند تا با ضربه زدن روی صفحه، طبقات را انتخاب کنند. در واقع کامپیوترهایی هستند که روی دیوار نصب شده اند و منتظر لمس مسافران هستند تا خواسته های آسانسوری آنها را برآورده کند.

خرید پنل داخل کابین آسانسور

کابین آسانسور بخش مهمی از زندگی روزمره ما است و ما را با سهولت و راحتی به طبقات مختلف داخل ساختمان منتقل می کند. در قلب این کابین ها،پنل داخل کابین آسانسور یا پنل پوش آسانسور قرار دارد ، که اولین چیزیست که با ورود به آسانسور توجه شما را به خود جلب می کند. این جزء ساده و در عین حال حیاتی نقش مهمی در تجربه شما در استفاده از آسانسور ایفا می کند .یک مرکز کنترل جمع و جور و در عین حال قدرتمند که به کاربران اجازه می دهد تا با سیستم آسانسور تعامل داشته باشند. پنل کابین آسانسور به عنوان دروازه ای برای مسافران عمل می کند تا طبقات مورد نظر خود را انتخاب کنند، اطلاعات مربوط به وضعیت آسانسور را کنترل کنند و از یک سواری ایمن و راحت اطمینان حاصل کنند. نکته حیاتی درباره ظاهر بالابر ، زیبایی پنل کابین آسانسور است ، که با توجه به سلیقه و طراحی شما در رنگ های مختلف قابل انتخاب است . در نصب صفحه کلید داخل کابین آسانسور از بهترین و باکیفیت ترین مواد روز دنیا بهره برده می شود که همین موضوع امنیت و ایمنی بالابر را چندین برابر می کند. باید توجه داشت که علاوه بر زیبایی خیره کننده و جذاب ، پنل داخل کابین را می توان در جهت هماهنگی با دکوراسیون داخل آسانسور ، انتقال پیام های تبلیغاتی ، درج لوگو و نام و نشان شرکت تجاری و همچنین ایجاد حس امنیت در مسافر و خیل موارد دیگر استفاده کرد که با نصب نمایشگر آسانسور این امر بسیار در دسترس است. بنابراین انتخاب تامین کننده ای که علاوه بر زیبایی موارد دیگری مانند کیفیت ، امنیت ، رفاه و راحتی مسافر ، جذب و … را در طراحی خود لحاظ می کند و مطابق با استانداردهای صنعت روز دنیا پیش می رود بسیار مهم است. درک عوامل هزینه دخیل در خرید پنل داخل آسانسور برای اهداف بودجه بندی بسیار مهم است. از این جهت عناصر مختلفی که بر هزینه تاثیر گذار است را باید دانست:

عوامل موثر بر هزینه پنل آسانسور

هزینه پنل آسانسور بسته به عوامل مختلفی می تواند متفاوت باشد. پیچیدگی طراحی پنل، سطح فناوری و ویژگی های گنجانده شده، و شهرت برند، همگی در تعیین قیمت نقش دارند. به‌علاوه، گزینه‌های سفارشی‌سازی، مانند برندسازی شخصی یا پرداخت‌های منحصربه‌فرد، ممکن است هزینه‌های بیشتری را متحمل شوند. ملاحظات بودجه و استراتژی های صرفه جویی در هزینه بودجه بندی برای خرید پنل آسانسور شامل ایجاد تعادل بین کیفیت و هزینه است. در حالی که ممکن است صرفه جویی در هزینه ها وسوسه انگیز باشد، مهم است که قابلیت اطمینان و عملکرد را در اولویت قرار دهید. سرمایه گذاری بر روی یک پنل قابل اعتماد و با دوام ممکن است با کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و تعویض، در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما شود. پس باید در نظر داشته باشید که پنل آسانسور یکی از مهمترین اجزایی است که برای سیستم آسانسور خود تهیه میکنید و انتخاب پنل آسانسور نامناسب قطعا هزینه های مالی و زمانی را بر شما تحمیل خواهد کرد. مهم است که ابتدا همه نیازها و امکانات و بودجه و شرایط آسانسور خود را در نظر بگیرید، سپس در مورد پنل های مختلف تحقیق کنید و در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشید.فراموش نکنید که شما در حال انتخاب یک جز حیاتی از آسانسور خود هستید که بخاطر قیمت پنل آسانسور در بازار به سختی خواهید توانست در کوتاه مدت آن را تعویض یا جایگزین کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *