مقدمه

یکی از موارد ایمنی و الزامی استاندارد اجباری آسانسور قفل درب طبقه آسانسور است. دستگاه قفل درب لولایی طبقه آسانسور در شرایط عادی سبب میشود که نتوان درب طبقه را زمانی که کابین در طبقه نباشد باز کرد . و از آسیب دیدگی و سقوط فرد به داخل چاه آسانسور محافظت می کند. این یکی از مهمترین وسایل ایمنی برای آسانسور است. قفل درب طبقه عمدتاً از دسته قفل، بلوک مکانیکی قفل، عنصر نیرو یا فنر ، دسته قفل ، کنتاکت الکتریکی ایمنی الکتریکی وشفت اصلی قفل تشکیل شده است.

نحوه عملکرد قفل درب آسانسور

در سال‌ های ابتدایی همه‌گیر شدن نصب آسانسور‌ها در ساختمان‌های مرتفع یک اپراتور به‌طور مداوم در کابین آسانسور مستقر بود که یکی از وظایف این اپراتور باز و بسته کردن درب آسانسور بود؛ در سال‌های 1864 الی 1887 باز و بسته شدن درب آسانسور از حالت دستی به حالت اتوماتیک تغییر کرد و اولین قفل های درب آسانسور نیز در این سال‌ها ساخته شدند. یکی از مهم‌ترین وظایف این قفل ها اطمینان از بسته بودن درب آسانسور در تمام طول مدت حرکت آسانسور می‌باشد، برای باز کردن آن ها به کلید‌های مخصوص نیاز است که سرویسکاران آسانسور در زمان سرویس آسانسور از آن برای باز کردن درب استفاده می کنند هم‌چنین آتشنشان‌ها نیز از این کلید‌ها برای نجات مسافران در زمان گیر‌کردن آسانسور استفاده می‌کنند. قفل درب آسانسور نوعی سیستم امنیتی است که برای محافظت از افراد و اموال داخل کابین استفاده می شود. معمولا این قفل از یک ضامن، زبانه، بازویی که داخل چاه آسانسور قرار گرفته و دو میکرو سوئیچ تشکیل شده است. نحوه عملکرد قفل درب آسانسور به این صورت است که مگنت های میکروسوئیچ که معمولا می توانید آن ها را روی چارچوب درب مشاهده کنید، زمان بسته شدن درب طبقه توسط پلاتین نصب شده روی درب پل شده و باعث ایجاد مدار فرمان برق آسانسور می شود. میکروسوئیچ دیگر نیز برای ضامن قفل در نظر گرفته شده است. برای باز شدن قفل درب آسانسور نیز وقتی کابین به ایستگاه یا طبقه مورد نظر خود می رسد، هنگام توقف کامل آن کمانی که برای درب در نظر گرفته شده است، به وسیله پردازشگر فرمان آسانسور بدون برق می شود. حال نیاز است تا یک ضربه به اهرم قفل وارد شود. این کار توسط کمان با استفاده از جک روغنی که از قبل تحت فشار قرار گرفته و حال باز می شود، انجام خواهد شد.‌ در این حالت می توانید درب لولایی آسانسور را باز کنید و از آن خارج شوید. در هنگام انجام این عمل میکروسوئیچی که برای ضامن در نظر گرفته شده بود عمل می کند و برق فرمان از مدار خارج می شود. با این حال‌ برای باز کردن دستی قفل باید از کلید مثلثی مخصوص استفاده کنیم. در داخل چهارچوب درب های طبقه نیمه اتومات آسانسور یا درب لولایی آسانسور نوعی قفل تعبیه شده است که دارای یک بازوی محرک است. هنگام توقف کابین آسانسور در طبقه مورد نظر اهرم درب باز کن که روی قفل قرار دارد تحریک شده و با باز شدن کمان آن، بازوی قفل جابجا می شود و با این جابجایی بازوی قفل از لنگه درب طبقه خارج می شود و امکان باز شدن درب توسط فرد از داخل کابین آسانسور یا طبقه ساختمان جهت سوار شدن به کابین آسانسور میسر می شود. اهرم یا مگنت درب باز کن قفل در زمانی که کابین هم تراز طبقه باشد باز است و در غیر این صورت یعنی عدم تراز طبقه ساختمان و کابین آسانسور بسته می شود تا از برخورد کابینِ در حال حرکت با مگنت سایر طبقات جلوگیری شود.

نحوۀ تست قفل

در درب های تمام اتوماتیک. ما می توانیم با مشاهده حرکت روان آن هاو نحوۀ برخورد کلاچ سر درب با مکانیزم درب روی زمین طبقات، از کارایی آن ها اطمینان پیدا کنیم. برای اطمینان از ایمنی مسافران، در هر صورت و در هر حالتی آسانسور نباید با درب باز حرکت کند. این امر و صحت آن با باز کردن درب تأیید می شود زیرا در این حالت آسانسور کار نمی کند. در درب های لولایی، کنترل دقیق شما با دقت و کار بیشتری همراه خواهد بود. قفل درب آسانسور در طبقات، روی درب های لولایی پشت قاب آن و در قسمت بازکن یا بازشوی آن نصب خواهد شد. در ابتدای مرحله آزمایش، هنگامی که درب باز است، روی صفحه شاسی کابین، شاسی طبقه بالا یا پایینتر از طبقۀ مدنظر را بزنید و در عین حال، میکروسوئیچ یا همان مگنت های موجود در قاب آن را به هم متصل کنید. سپس قفل درب را با دست به سمت داخل فشار دهید. پس از انتقال زبانه قفل به بیرون از کابین، در این قسمت شروع به حرکت می کند. سپس، با دست به زبانۀ قفل ضربه بزنید و به سمت داخل فشار دهید؛ بنابراین، میکروسوئیچ آن قطع شده و آسانسور در این مرحله متوقف خواهد شد. این امر نشان می دهد که قفل درب لولایی به درستی کار می کند. این مراحل برای آزمایش همۀ قفل های درب در طبقات برای اطمینان از عملکرد صحیح آن ها به کار گرفته می شود.

رگلاژ قفل درب آسانسور

بعد از اینکه درباره نحوه عملکرد قفل درب آسانسور دانستید و با آن آشنا شدید بهتر است تا درباره رگلاژ قفل درب آسانسور یاد بگیریم. درواقع زمانی قفل درب نیاز به رگلاژ پیدا می کند که درب یا قفل تعمیر شده یا تعویض قطعات برای آن انجام شده باشد. البته گاهی به صلاح دید سرویس کار آسانسور، در بازدید های دوره ای هم نیاز به تنظیم قفل ایجاد می شود. پس از مشاهده هر گونه ایراد در بسته شدن درب یا قفل آن هر چه سریع تر با سرویس کار خود تماس بگیرید. برای رگلاژ ابتدا باید به قفل درب که واقع در کابین آسانسور است دسترسی پیدا کرد. برق آسانسور در این حالت قطع است و سرویس کار از داخل چاله آسانسور به قفل دسترسی دارد. سپس باید پوشش مجموعه قفل برداشته شود. بعد از آن تکنسین به انواع قطعات موجود در قفل مانند زبانه، غلتک و پیچ ها توجه می کند. گاهی ممکن است رگلاژ یا تنظیم، فقط با سفت کردن چند پیچ انجام شود. اما گاهی اوقات نیاز است تا به استانداردهای دیگر که مربوط به فواصل قطعات است هم توجه شود. البته بسته به نوع آسانسور نیز این رگلاژ ممکن است متفاوت انجام شود. به عنوان مثال اگر آسانسور هیدرولیک باشد، باید فشار سیال هیدرولیک بر روی قفل نیز تنظیم شود. پس رگلاژ قفل به صورت تخصصی بر اساس نحوه عملکرد قفل درب آسانسور و نوع آن توسط تکنسین مربوطه انجام خواهد شد.

اصول کار قفل درب آسانسور

فشار از داخل به بیرون از راه چاه، می تواند برای فرار استفاده شود. یک کنتاکت الکتریکی برای اطمینان از بسته بودن درب طبقه وجود دارد. هنگامی که فاصله بین دو لایه مجاور آستانه درب بیشتر از 11 متر باشد، ارتفاع و عرض به ترتیب نباید از 1.80 متر و 1.80 متر کمتر از درب ایمنی شفت 0.35 متر باشد. قفل درب آسانسور مکانیزمی است که وظیفه باز و بسته کردن درب طبقه آسانسور را بر عهده دارد. هنگامی که سیگنال باز و بسته شدن آسانسور را دریافت می کند، دستگاه درب آسانسور از طریق سیستم کنترلی خود اپراتور در را کنترل می کند که گشتاور تولید شده توسط موتور را به نیرویی در جهت خاصی تبدیل می کند و در را ببندد یا باز می کند. هنگامی که نیروی مقاوم بیش از 150 نیوتن انع از بسته شدن درب شود ، کنترلر درب کابین آسانسور به طور خودکار بسته شدن درب را متوقف می کند و در را مجددا باز می کند. مکانیزم قفل درب طبقه تک لنگه قفل درب با یک محفظه مسطح و متقارن مشخص می شود که در آن شفت قفل درب در مرکز قرار گرفته است. سوئیچ مکانیزم قفل و سوئیچ کمکی همیشه وجود دارد. حرکت پیچ کاهش می یابد و بنابراین به نیروهای محرک کمتری نیاز دارد. اگر در حال تعویض یک قفل درب از نوع قدیمی هستید، لطفاً از سرویسکار آسانسور خود بخواهید تا مجددا سیستم قفل طبقه را از نظر سلامت بررسی کنند .

درب لولایی آسانسور

یکی از اجزای تامین کننده ایمنی آسانسور، قفل درب لولایی آسانسور است. از آنجایی که ایمنی در آسانسور اهمیت بسیار زیادی دارد، افراد زیادی برای خرید قفل درب لولایی آسانسور اقدام می‌کنند. استفاده از قفل درب لولایی آسانسور مانع از باز شدن خود به خودی درب می‌شود. شاید شما با دیدن سایز بسیار کوچک این قطعه آسانسور تصور کنید که حضورش تاثیر آنچنانی در عملکرد آسانسور ندارد؛ اما در واقع کیفیت پایین این قطعه آسانسور موجب حوادث و خطراتی جدی در آسانسور می‌شود. برای خرید قفل درب آسانسور باکیفیت و مقرون به صرفه می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی آسانسور شاپ اقدام نمایید. تنوع برند در فروشگاه آسانسور شاپ بسیار زیاد است. البته شما باید پیش از خرید از اصالت کالا مطمئن شوید .شما می‌توانید با دو روش اینترنتی و یا تلفنی نسبت به خرید قفل درب لولایی اقدام نمایید. درب قفل شده نباید باز شود و استقامت آن در برابر ضربه و یا کشیدن باید بیش از 1000 نیوتن باشد. عنصر نیروی اعمال شده برای تنظیم مجدد خودکار قفل درب پس از باز کردن درب استفاده می شود. این یک دستگاه تنظیم مجدد است (در صورت از کار افتادن سیستمهای الکتریکی درب خود به خودباز نمی شود) برای باز کردن قفل و خروج شفت قفل از داخل درب طبقه مورد نظر بدین صورت عمل میشود . هنگامی که آسانسور به ایستگاه می رسد، اپراتور در توسط یک سری درایوهای مکانیکی و الکترکی باز می شود. در نهایت یک کمان مکانیکی یا کمان مغناطیسی سبب حرکت دسته قفل و باز شدن درب طبقه میشود ، شایان ذکر است فقط درب طبقه ای که کابین در آن است باز میشود و قفل بقیه طبقات همچنان بسته میماند . هنگامی که کنتاکت الکتریکی ایمنی قطع شد، آسانسور نباید کار کند. کلید سه گوش مثلثی برای بازکردن درب طبقه در شرایط غیرعادی استفاده می شود. افراد غیر حرفه ای مجاز به استفاده از آن نیستند.

اجزای قفل درب لولایی

• قفل بدنه (Body Lock): قفل بدنه درب آسانسور که معمولا از جنس فلز ساخته شده است، قسمت اصلی قفل می باشد، که دارای سوراخ ‌ها و رشته‌ هایی است که قابلیت اتصال به بقیه اجزاء را دارد.
• سیلندر (Cylinder): سیلندر قفل درب آسانسور، بخشی که کلید فیزیکی یا کلید الکترونیکی در آن قرار می ‌گیرد. این سیلندر دارای سوراخ هایی است که با قرار دادن کلید، قفل را باز یا بسته می ‌کند.
• کلید (Key): کلید فیزیکی یا کلید الکترونیکی استفاده شده برای قفل و بازکردن درب آسانسور است. کلید فیزیکی معمولا دارای شکل و الگوی خاصی است که باید با سوراخ ‌های سیلندر مطابقت داشته باشد تا قفل باز شود. کلید الکترونیکی معمولا با استفاده از تکنولوژی RFID یا کارت‌های الکترونیکی قابل استفاده است.
• میانبر (Latch): میانبر قفل درب آسانسور قسمتی است که با قفل کردن درب کابین، درب را به صورت محکم و ثابت در محل خود نگه می ‌دارد. وقتی قفل باز می ‌شود، میانبر از درب جدا می‌ شود و اجازه می ‌دهد تا درب به آسانی باز شود.
• مکانیزم بازکن (Unlocking Mechanism): مکانیزم بازکن در قفل درب آسانسور وظیفه دارد با استفاده از کلید یا سیستم الکترونیکی، قفل را باز کند. این مکانیزم می‌تواند مکانیزم الکترومغناطیسی، مکانیزم الکترومکانیکی یا مکانیزم مکانیکی باشد

مشخصات فنی قفل درب لولایی آسانسور

ویژگی‌های فنی قفل درب لولایی آسانسور شامل موارد زیر است:
• نام محصول: قفل درب آسانسور
• کارایی: تامین ایمنی درب آسانسور
• نوع محصول: چپ، راست
• محل نصب: بر روی درب لولایی آسانسور
• ولتاژ جریان: نسبت به مدل قفل دارای مقادیر متغیر است
پس از خرید درب آسانسور برای تامین ایمنی آن حتما باید خرید قفل درب لولایی را نیز انجام دهید. هیچ موردی مهم‌تر از ایمنی در یک آسانسور وجود ندارد، بنابراین حتی اگر توانایی خرید قطعات لوکس برای زیبایی آسانسور خود را ندارد سعی کنید حتما قطعات امن برای آن خریداری کنید.

علت باز نشدن درب آسانسور چیست؟

ممکن است برای شما اتفاق افتاده باشد که زمانی که آسانسور به سر طبقه رسیده و وقتی درب لولایی یا نیمه اتوماتیک آسانسور را میکشید تا درب باز شود و وارد کابین آسانسور شوید درب طبقه باز شده است در ادامه علتهای این مسئله را بررسی میکنیم .
1-نصب نامناسب قفل درب طبقه
2-فرسودگی درب آسانسور
3-خرابی قفل درب لولایی آسانسور
4-از تنظیم خارج شدن لولای درب طبقه آسانسور می تواند باعث باز یا بسته نشدن صحیح درب آسانسور شود.
5-تراز ناکافی درها می تواند آنقدر شدید شود که خاموشی اجتناب ناپذیر باشد و گیر افتادن آن ممکن شود.

عمده ترین دلایل خرابی قفل درب لولایی آسانسور

قفل الکترومکانیکی درب طبقه آسانسور هم مانند بسیاری از دستگاههای مکانیکی و الکتریکی ممکن است به دلایل مختلفی که خراب شود و از کار بیفتد . در زیر عمده ترین دلایل خرابی قفلهای درب لولایی را بررسی میکنیم .
1. جمع شدن الودگی و چربی در قسمت متحرک مکانیکی شفت قفل
2. خراب شدن فنر برگردان شفت قفل
3. خراب شدن فنر پشت کنتاکت الکتریکی قفل
4. سولفاته شدن ترمینال اتصال سیم الکتریکی
5. خراب شدن پلاتین اتصال قفل از داخل یا در اصطلاح خال زدن

جمع‌بندی

قفل آسانسور قبل از حرکت کابین آسانسور فعال شده و تمامی درب های طبقات را قفل میکند و مانع از باز شدن درب ها می شود. زمانی که کابین بی حرکت است، تمامی درب ها به جز درب طبقه ای که کابین در آن متوقف است بسته و قفل می باشند نحوه عملکرد قفل درب آسانسور که یکی از مهم ترین بخش های آن به حساب می آید، از با اهمیت ترین موارد برای امنیت آسانسور است. هم چنین باید رگلاژ یا تنظیم این قفل نیز در زمان های مشخص انجام گیرد تا قفل به درستی کار کند. در این مطلب با ما همراه باشید تا ابتدا عملکرد قفل را توضیح دهیم سپس به نحوه رگلاژ آن پرداخته و زمان دقیق برای این کار را تعیین کنیم. دستگاه قفل، باز کردن درب را حداقل تا حدی محدود می کند که کاربر آسانسور نمی تواند در شرایط خطرناک، آسانسور را ترک کند. دستگاه قفل می تواند اجازه باز شدن را تا حد مشخص و محدودی بدهد، به عنوان مثال، برای تسهیل تبادل هوا یا ارتباط بین داخل خودرو و محیط اطراف؛ همچنین دستگاه قفل کننده نیز می تواند به طور کامل از باز شدن درب ماشین جلوگیری کند. نحوه عملکرد قفل درب آسانسور و رگلاژ آن یکی از مهم ترین مواردی است که باید برای امنیت آسانسور به آن واقف بود. مصرف کننده به محض مشاهده هر گونه مشکل باید با سرویس کار تماس گرفته و تکنسین نیز با دانش و تجربه تعمیر و سپس رگلاژ را انجام دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *